30/11
2012
   

Andrzejki 2012

Ha, ha, ha... co się dzisiaj u nas działo! Pełno wróżek, czarodziejów, czarownic, kotów i innych dziwnych stworzeń. I tylko jedna Baba Jaga. Trochę nam namieszała w przedszkolu, bo my tu grzecznie i poważnie podeszliśmy do sprawy wróżb i znaków wszelakich, a ona nam tu wyskoczyła z dłubaniem w nosie, brudnymi rękami, zatrutym jabłkiem (dobrze, że nikogo nie namówiła) i strasznie przy tym krzyczała. Wróżka Asia była trochę niezadowolona z tego przeszkadzania, ale w końcu wybaczyła złej staruszce i nawet odczarowała jabłko dla Śnieżki. A to wszystko chyba z powodu świetnej miotłolotni Wróżki Asi. Dziękujemy za wspaniałe wróżby Wróżko i za świetną zabawę:) Bo u nas jest jak w bajce!

galeria zdjęć

27/11
2012
   

Mikołaj w Pracowni Sztuki

Do Otwartej Pracowni Galerii Sztuki tym razem wybrały się Starszaki. Pani Marta dała nam czarny karton i trzy kredki w kolorach: czarnym, czerwonym i białym. Naszym zadaniem było narysować świętego Mikołaja. Tak się rozkręciliśmy w tym rysowaniu, że Marta dała nam po jeszcze jednym kartonie, tym razem zielonym, i zaproponowała narysowanie prezentów. Większość narysowała co chciałaby dostać, ale parę osób narysowało prezenty dla Mikołaja.

Po udanej pracy, poszliśmy sobie na długi spacer do jesiennego parku.

galeria zdjęć

22/11
2012
   

Zabawy ze słowem i z psami:)

Wczoraj Maluszki miały swoje wielkie święto, a dzisiaj my - Starszaki - chcieliśmy udowodnić, że zasługujemy na to miano! I chyba nam się udało. Pokazaliśmy, że pięknie potrafimy słuchać ze zrozumieniem, szybko reagować, mamy świetną pamięć, no i potrafimy dobrze się bawić z Rodzicami, pomimo zmęczenia. Dziękujemy naszym kochanym Rodzicom za wspólną zabawę. A teraz czas wyprowadzić psa:)

galeria zdjęć

21/11
2012
   

Pasowanie na przedszkolaka

Po prawie trzech miesiącach przygotowań i niepewności (czy aby na pewno się nadajemy?), wreszcie jesteśmy pełnoprawnymi przedszkolakami! Jakież to było przeżycie! Ile emocji! Nasi rodzice też się trochę denerwowali i przeżywali pierwszy występ swoich milusińskich. Ale mamy nadzieję, że się podobało? Pani Dyrektor była zachwycona. No i duże brawa dla Pań Agatki i Oli za ciężką pracę. Przecież jeszcze niedawno nie umieliśmy ustawić się w parach, w kole... a dzisiaj proszę! Jak ślicznie tańczymy!

galeria zdjęć

13/11
2012
   

Promocje 2012 - Średniaki

Dzisiaj Pani Asia zabrała nas do Galerii Sztuki na wystawę Promocje 2012. Od wielu lat już nasze przedszkolaki śledzą rozwój sztuki współczesnej, którą prezentują adepci szkół plastycznych. Chyba byliśmy pierwszymi oglądaczami tych prac, bo wernisaż odbędzie się dopiero 23-go listopada. Oczywiście nie zdradzimy kto wygrał;)

galeria zdjęć

09/11
2012
   

Jesienne liściaki- cudaki

W grupie drugiej odbyły się zajęcia z Rodzicami. Najpierw dzieci popisywały się swoimi umiejętnościami i wiedzą, a później Rodzice popisywali się swoimi zdolnościami plastycznymi i wyobraźnią. Bardzo podobał mi się efekt współnej pracy, czyli liściowe obrazki. Brawo Średniaki!!!

galeria zdjęć

26/10
2012
   

Wystawa Marka Sobczyka w Galerii Sztuki

Oglądaliśmy dzisiaj wyjątkową wystawę. Dziwną i śmieszną jednocześnie. Jak można rozśmieszyć sztuką? To wcale nie jest trudne i nawet my już to potrafimy - takie żarciki malarskie. Autor jednocześnie rozśmiesza, porusza i zaskakuje. Formą, treścią i kolorem. Polecamy wystawę w Galerii Sztuki. Tam zawsze jest ciekawie.

galeria zdjęć

24/10
2012
   

Średniaki w Otwartej Pracowni

Byliśmy Dzisiaj na bardzo ciekawych zajęciach plastycznych w Otwartej Pracowni Galerii Sztuki. Pani Marta przygotowała dla nas dużo różnych materiałów, z których stworzyliśmy obrazy w formie kolażu. Sami przyznacie, że nasze prace są świetne!

galeria zdjęć

23/10
2012
   

Podróż w czasie do PRL-u

Po wizycie w Bibliotece Muzycznej odwiedziliśmy Zespół Szkól Ogólnokształcących nr 2, gdzie czekała na nas, ze swoją klasą, Mama Dominika - Pani Dorota. Zaprosiła nas do swojej szkoły, żeby pokazać ogromne zbiory różnych rzeczy, zdjęć, znaczków, kartek na mięso i starych pieniędzy, a nawet samochodów z czasów PRL-u. My właściwie nie wiemy co to były za czasy, ale mamy nadzieję, że wkrótce ktoś nam to wyjaśni. Wystawa była ciekawa, zwłaszcza że prezentowali ją nasi starsi koledzy i poczęstowali nas chlebem ze smalcem oraz ogórkami kiszonymi:) Dziękujemy Pani Doroto:)

galeria zdjęć

04/10
2012
   

Legnica w malarstwie

Wybraliśmy się do Muzeum Miedzi na wystawę malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, które to dzieła zostały wykonane przez różnych twórców, ale inspiracja była jedna - Legnica. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądało nasze miasto wiele lat temu, kiedy jeszcze istniały stare kamienice, których już nie ma. Ciekawe jest to, że można malować nawet srebrem i złotem, a efekty są interesujące. Po tej wystawie obejrzeliśmy jeszcze jedną, z medalami. Jak nazywał się ostatni książę piastowski w Legnicy? Ciekawe kto zapamiętał Jego dwa imiona?

galeria zdjęć