15/01
2013
   

Tańce narodowe

Wracamy do przedszkola - a tu niespodzianka! Już czekają na nas pięknie ubrani w stroje krakowskie tancerze. I zaczynają przed nami wywijać hołubce i krzesane, i mazury, i polonezy, i oberki, kujawiaki... Aż miło było popatrzeć. Ciekawe czy my kiedyś też tak zatańczymy?

galeria zdjęć

14/01
2013
   

Malarstwo współczesne w Galerii

Śnieg zasypał nas prawie po uszy, ale my się zimy nie boimy i wyruszyliśmy do Galerii Sztuki, na kolejną wystawę. Dzisiaj Pani Paulina pokazała nam malarstwo współczesne młodych, polskich artystów, którzy już wczesniej wystawiali swoje prace na Promocjach. Dużo było abstrakcji, trochę różnych technik, zróżnicowana kolorystyka i nastrój obrazów, które pozwoliły nam na puszczenie wodzy fantazji w interpretacji. No, ale takiej weny jak Kubuś dzisiaj, to jeszcze chyba nikt nie miał, w naszej przygodzie ze sztuką. Każdy obraz budził w Nim takie pokłady fantazji, że trudno było przebić się przez Jego opowieści! Brawo Kuba! Może kiedyś będziesz krytykiem sztuki?:)

galeria zdjęć

18/12
2012
   

Świąteczne warsztaty z Rodzicami

Zaprosiliśmy naszych kochanych Rodziców na zajęcia otwarte i wspólne warsztaty plastyczne. Najpierw były zabawy i rozmowy o porach roku, podczas których Rodzice mogli zobaczyć co i jak robimy w przedszkolu. Ale najfajniejsza była wspólna, świąteczna praca z Mamą i Tatą. Zrobiliśmy prześliczne ozdoby choinkowe, które nie tylko ubarwią nasz dom, ale również sprawią, że w świątecznym nastroju pomyślimy ciepło o naszej kochanej "Bajce".

galeria zdjęć

17/12
2012
   

Balet

Jak zwykle w Bibliotece Muzycznej, Pani Wiola wraz z koleżnkami, przygotowała dla nas lekcję na najwyższym poziomie. Tym razem było o balecie. Co to jest, jak się go przygotowuje, kto komponował muzykę baletową i jakie są najbardziej znane tytuły, dla dzieci rzecz jasna. Wiele mieliśmy również uciechy podczas zabawy w balet i w teatrze cieni.

galeria zdjęć

12/12
2012
   

Lepimy bałwana

Chociaż w kalendarzu jeszcze jesień, za oknami prawdziwa zima. Więc nie czekamy na ocieplenie klimatu, tylko pędzimy do parku ulepić najprawdziwszego bałwana. Niezły wyszedł, prawda?

galeria zdjęć

12/12
2012
   

Kabarecik

Wreszcie nadszedł dzień, na który czekaliśmy już od dawna - dzień naszego Kabareciku. Rodzice zasiedli w "Kawiarence pod Księżycem" przy kawce i herbatce, a my popisaliśmy się najlepiej jak tylko potrafiliśmy. Były wiersze Brzechwy i Gałczyńskiego, piosenki Turnaua i Chyły. A wszystko w bardzo miłej i ciepłej atmosferze, choć za oknami mróz -8 stopni! Jesteśmy wszyscy bardzo z siebie dumni. A najbardziej z Wojtka, który zachował się nie tylko grzecznie, ale do tego świetnie powiedział swój tekst i ładnie śpiewał piosenki. Wszyscy zasługujemy na duuuuże lody, ale poczekamy na nie aż będzie ciepło;)

galeria zdjęć

11/12
2012
   

Krokodyl z Nilu

My - Starszaki już od dzisiaj również możemy się pochwalić, że widzieliśmy krokodyla z Nilu. To właściwie była tylko skóra z krokodyla, ale za to wiemy, że miał tylko 3 lata i żył ponad 100 lat temu. Biedaczek, po upolowaniu wisiał jako ozdoba na ścianie jakiegoś banku. Zobaczyliśmy wiele innych eksponatów, które zostały wystawione z okazji 50-tych urodzin Muzeum Miedzi. Dziwne, że akurat również pięćdziesiąt? Oj starzejemy się, starzejemy;) Wśród tych eksponatów były przedmioty sprzed czterech tysięcy lat!!! Wykopane przez archeologów w okolicach Jeziora Koskowickiego. I młodsze, z okresu średniowiecza, i skały miedzionośne , i inne minerały, i obrazy, i rzeźby... czego tam nie było? Nawet była piękna głowa z brązu Meilsa Devisa! Mamy wprawdzie w Legnicy tylko jedno muzeum, ale zawsze coś ciekawego można tam zobaczyć i poznać.

galeria zdjęć

05/12
2012
   

Barbórka

Dzisiaj my - Średniaki byliśmy w Muzeum Miedzi na lekcji o górnikach. Dużo nowych wiadomości Pan Marcin dzisiaj włożył nam do głowy. Kiedy górnicy mają swoje święto, kto jest ich patronką i dlaczego, jak wygląda mundur górniczy i co oznaczają kolory na czapce. Przymierzaliśmy kaski górnicze i rysowaliśmy św. Barbarę. A potem poszliśmy jeszcze obejrzeć najnowszą wystawę z prawdziwym krokodylem.

galeria zdjęć

04/12
2012
   

Promocje 2012 - Starszaki

Wreszcie my - Starszaki obejrzeliśmy wystawę Promocje 2012. Jest świetna! Jak zwykle Pani Monika doskonale opowiada, a raczej rozmawia z nami i chętnie słucha naszych pomysłów na temat sztuki oraz interpretacji obrazów. Potem zachwyca się naszą twórczością, bo przecież jest czym;) Ta Galeria Sztuki to takie magiczne miejsce. A mimo to czujemy się tam jak w domu:)

galeria zdjęć

04/12
2012
   

Bębny i bębenki

Po doznaniach estetycznych wzrokowych pora na słuchowe. Dzisiejszy koncert muzyczny był momentami baaaardzo głośny, momentami cichy, czasem taneczny, a przez chwilę czulismy się jakbyśmy byli w lesie - dzięcioły, kukułki, świerszcze... Doprawdy, wszystko można wyczarować z instrumentów. Trzeba tylko chcieć i uruchomić wyobraźnię.

galeria zdjęć