24/06
2010
   

Malarstwo Oświecenia i Renesansu w Muzeum Miedzi

Pani Basia Sulowska zaprosiła nas tym razem do Muzeum, na wystawę malarstwa troszkę starszego niż to, które ostatnio mieliśmy okazję oglądać. Podobało nam się bardzo i mieliśmy okazję przypomnieć sobie co to jest portret, pejzaż oraz scena rodzajowa. Ponieważ to już nasze ostatnie odwiedziny w Muzeum uroczyście obiecujemy, że będziemy tu przychodzić nawet bez naszych przedszkolnych Pań, gdy już będziemy w szkole.

galeria zdjęć

23/06
2010
   

Wycieczka na Górzec

Nasza ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym, a dla niektórych w ogóle w tym przedszkolu. Średniaki zostawiliśmy w Krotoszycach, gdzie czekała na Nich Babcia Igora ze wspaniałymi atrakcjami, w tym konie, ciasto i chleb domowej roboty, spotkanie z różnymi, dziwnymi stworami, które pilnują pól i lasów. My zaś - Starszaki - pojechaliśmy na prawdziwą, turystyczną łazęgę, w trakcie której zdobyliśmy Górę Górzec, czyli wygasły wulkan. Wszyscy byliśmy bardzo dzielni i świetnie poradziliśmy sobie z tym trudnym wyzwaniem. Jesteśmy prawdziwymi turystami!!!

galeria zdjęć

11/06
2010
   

Dunino - zakończenie roku szkolnego

Przykro będzie nam opuścić nasze kochane Przedszkole. Byliśmy tutaj całe trzy, a niektórzy cztery lata. Nie będziemy jednak rozczulać się ani narzekać. Czas płynie i trzeba się z tym pogodzić. Żeby zachować jeszcze lepsze wspomnienia urządziliśmy sobie zakończenie roku szkolnego w formie wycieczki z Rodzicami. Były występy, dyplomy i nagrody od Pani Dyrektor, a potem to już tylko świetna zabawa. Konkursy, wspólne zabawy, tańce i dużo śmiechu. Wzmocniliśmy się pieczonymi kiełbaskami. Wszystkim życzymy takich przeżyć i mamy nadzieję, że nasze kontakty z "Bajką" nie skończą się. Na pewno zostanie w naszych sercach na zawsze.

galeria zdjęć

09/06
2010
   

Muzeum - Juliusz Fałat

Piękne to malarstwo Juliusza Fałata. Mistrza akwareli i malowania śniegu. Też chcielibyśmy tak. Próbujemy więc przy każdej okazji.

galeria zdjęć

28/05
2010
   

Spotkanie z pisarką panią Edytą Grabowską-Gwardiak

Dzisiaj w Bibliotece Muzycznej nie słuchamy muzyki i nie rozmawiamy o niej. Mieliśmy wyjątkowe szczęście, bo zaproszono nas na spotkanie z prawdziwą pisarką dla dzieci! To prawie jak spotkanie z Hansem Chrystianem Andersenem albo Kornelem Makuszyńskim! Wielkie przeżycie. Pani Edyta to bardzo ciekawa i miła osoba. I tak świetnie opowiada bajki. Polecamy Jej książki. My już sobie kupiliśmy do przedszkola.

galeria zdjęć

26/05
2010
   

Wycieczka do Bolanowa

Zbliża się Dzień Dziecka więc nasze Panie wymyślają dla nas różne atrakcje. Jedną z nich była wycieczka do Bolanowa, w którym byliśmy już jesienią na spotkaniu z Wróżką. Tym razem spotkaliśmy się z Indianami i nawet sami się w nich zamieniliśmy. Było strzelanie z łuku, robienie totemu, indiańskie zabawy, spacer przez las i pyszne lody! Ale przede wszystkim było dużo świeżego powietrza, spokój i odpoczynek od cywilizacji. Bardzo lubimy jeździć do Bolanowa. Na pewno jeszcze tu kiedyś zagościmy. Polecamy wszystkim, którzy nie lubią miejskiego hałasu i kiczu.

galeria zdjęć

30/04
2010
   

Warsztat graficzny

Miłe Panie z Muzeum Miedzi zaproponowały nam dzisiaj lekcję na temat grafiki i pokaz wykonania obrazka tą techniką. Ciekawe, pracochłonne i trochę brudzące. Trzeba mieć dużo cierpliwości żeby zrobić dobrą grafikę.

galeria zdjęć

28/04
2010
   

Konkurs teatralny w Ekobibliotece

Pani Sylwia zaproponowała nam udział w konkursie teatralnym o tematyce ekologicznej. Cóż może bardziej pasować od przygód Plastusia i niesfornej Zośki w Bogaczowie? Przygotowaliśmy świetny spektakl i dostaliśmy za występ wyróżnienie.

galeria zdjęć

27/04
2010
   

Teatr - "Piotruś i wilk"

Wyjścia do Teatru Modrzejewskiej to dla nas wielkie święto i cudowne przeżycie. Tym razem wybraliśmy się na przedstawienie Teatru z Jeleniej Góry pod tytułem "Piotruś i wilk". Sztuka jest adaptacją bajki muzycznej Sergiusza Prokofiewa. Poznaliśmy ją na lekcji w Bibliotece Muzycznej, a Pani kupiła nam adaptację filmową. Spektakl był inny niż oryginał i film ale równie ciekawy. Polecamy.

galeria zdjęć

20/04
2010
   

Wycieczka do Bogaczowa

Najpiękniej wiosną kwitną kwiaty w Bogaczowie. Dlatego co roku o tej porze tam właśnie jedziemy, by nasycić się ich widokiem. W tym roku mieliśmy okazję podglądać sarny, zające i nawet bociana!

galeria zdjęć