24/04
2012
   

Wiosna w parku

Wreszcie ociepliło się i wiosna powoli wkracza do naszej przyrody. Liści jeszcze nie ma na drzewach, ale za to klony i mlecze kwitną. Podglądaliśmy kwiczoły, kowaliki, kawki i słuchaliśmy koncertu zięby oraz kosa. Za rzeką piękna, zielona łąka. Przy okazji nazbieraliśmy patyki na kukiełki. Mamy nadzieję, że ciepła pogoda już zostanie z nami na dobre.

galeria zdjęć

23/04
2012
   

W świecie mimów

Kolejne warsztaty teatralne upłynęły nam pod znakiem pantomimy. Zgadywaliśmy tytuły bajek, przedstawianych w krótkich scenkach pantomimicznych przez nasze przyjaciółki z teatru. Najtrudniej było tam, gdzie nie było żadnych rekwizytów. Potem uczyliśmy się sami odgrywać takie scenki i zadawaliśmy zagadki innym dzieciom. Świetna zabawa. I znowu ujawniły się nowe talenty aktorskie:) Na następne zajęcia mamy przygotować kukły czyli lalki na patyku. Mają być wykonane z różnych odpadków, takie ekologiczne. Liczymy na podpowiedzi Rodziców.

galeria zdjęć

18/04
2012
   

Wycieczka do Bogaczowa

W kwietniu pogoda powinna być już typowo wiosenna i bardziej ustabilizowana. Jednak zarówno prognozy jak i aura kilku poprzednich dni były bardzo nieprzychylne. Dlatego nasze plany były jak wahadło zegara, ale w końcu decyzja o dzisiejszym wyjeździe to strzał w dziesiątkę. Początkowo było trochę chłodno, zwłaszcza że szliśmy przez wąwóz, wzdłóż rzeki Błotnicy. No i musieliśmy często się zatrzymywać aby przyjrzeć się temu bogactwu flory wiosennej. Mnie najbardziej zachwyciła wielość pierwiosnków, nawet całe ich łąki. Potem było szukanie skarbu od Kosmatka i wspinanie się pod dosyć ostrą górę. Oczywiście wszyscy świetnie dali radę, a przy okazji rozgrzaliśmy się. Na górze było już dużo cieplej, widniej i rosły niższe drzewa niż na dole. Zapytajcie dzieci dlaczego? Szukaliśmy saren lecz znaleźliśmy tylko ich ślady, a może to były dziki? Na polu rósł rzepak i obejrzeliśmy panoramę aż po Legnicę. Czy widzieliście nas jak Wam machamy? Potem już szybko na polanę, a po drodze zachwycające zjawisko - meandry Błotnicy. Wiele by jeszcze można opowiadać. O resztę zapytajcie dzieci i obejrzyjcie na zdjęciach:)

P.s. Zdradzę tajemnicę: jedna z dam stwierdziła, że ta wycieczka to najpiękniejszy prezent urodzinow:)  

galeria zdjęć

11/04
2012
   

Biblioteka Muzyczna

Wreszcie doczekaliśmy się tego dnia, w którym pierwszy raz wybraliśmy się do Biblioteki Muzycznej. Była to wyprawa jak się patrzy. Biblioteka jest usytuowana przy ulicy Heweliusza, więc trzeba tam dojechać autobusem miejskim. Pani Basia miała trochę obaw, bo z takimi małymi krasnoludkami jeszcze nie korzystała z komunikacji miejskiej, ale spisaliśmy się na medal i podróż była bezpieczna, ciekawa i baaardzo ekscytująca. Zdaliśmy egzamin! A w Bibliotece Muzycznej jast fantastycznie! Można dowiedzieć się nie tylko jak korzystać ze zbiorów, ale na zajęciach z Panią Grażynką posłuchać można różnych rodzajów muzyki, akompaniować Mozartowi, posłuchać wierszyków dla dzieci i pobawić się w nowe zabawy. To było bardzo ciekawe doświadczenie, zwłaszcza że pogoda też nam dopisała i mogliśmy do przedszkola wrócić na piechotę! Po drodze oglądaliśmy wiosenne kwiaty w ogródkach - najbardziej cieszymy się, że udało nam się zobaczyć na żywo sasanki!

galeria zdjęć

06/04
2012
   

Wesołych Świąt

Wszystkim przyjaciołom naszego przedszkola życzymy wesołych Świąt Wielkanocnych, miłych i smacznych chwil w gronie rodziny, dużo odpoczynku, spokoju i pogody.

galeria zdjęć

27/03
2012
   

Wieś w Ekobibliotece

Pogłębiamy wiedzę zdobytą w Legnickim Polu na temat wsi. Możemy teraz porozmawiać nie tylko o zwierzętach hodowanych na wsi, ale również o uprawach na polu, w sadzie i ogrodzie. Jak zwykle Pani Sylwia w bardzo ciekawy i urozmaicony sposób opowiada o tym wszystkim. Nawet zrobiła nam test słuchowy, czyli zagadki "Co to za odgłosy?"

galeria zdjęć

26/03
2012
   

Dzwony, dzwonki, dzwoneczki

Wraz z muzykami z Zielonej Góry przyjechał dzisiaj do nas Pan Marian Łysakowski, który jest kolekcjonerem dzwonków. I właśnie swoje dzwonki prezentował nam, a artyści tworzyli wspaniałe podkłady muzyczne, dzięki którym mogliśmy się przenieść w różne strony świata. Mieć hobby to bardzo ciekawe zajęcie, można być zaliczonym nawet do galerii ludzi pozytywnie zakręconych przez Pana Orłosia z TV. Jeśli chcecie bliżej poznać Pana Mariana i Jego kolekcję zapraczam na Jego stronę - wystrczy wpisać imię i nazwisko.

galeria zdjęć

22/03
2012
   

Wielkanoc w Bibliotece

Nie spodziewaliśmy się, że nasze dzisiejsze spotkanie w Bibliotece będzie poświęcone Wielkanocy! No ale przecież nie mogło być inaczej, skoro Święta już za dwa tygodnie! Ależ ten czas pędzi. Dopiero co ubieraliśmy choinkę, a tu już czas na pisanki. Pani pokazała nam dużo różnych, bardzo ciekawych i bardzo ładnych pisanek - oklejanek. Potem wysłuchaliśmy bajki o zajączkach - wiemy kto podrzuca wielkanocne malowane jajka. No i sami malowaliśmy pisanki. Po spotkaniu w Bibliotece poszliśmy poszukać wiosny i znaleźliśmy - złoć żółtą!

galeria zdjęć

21/03
2012
   

Wycieczka do Legnickiego Pola

Nareszcie nadszedł dzień naszej wycieczki! Wybraliśmy się do Legnickiego Pola, bo jest to miejsce bardzo ważne historycznie, a poza tym chcieliśmy zobaczyć jak żyją ludzie na wsi. Pogoda nam tym razem nie sprzyjała - było zimno i wiało. Spalenie Marzanny (nawet trzech) też nie pomogło :( Pomimo tego udało nam się zobaczyć to co zaplanowaliśmy. Opowiedzą Wam o tym zdjęcia w naszym fotoreportażu. A jeśli chcecie się czegoś jeszcze dowiedzieć - to usiądźcie z nami przed komputerem i posłuchajcie naszych opowieści:)

galeria zdjęć

20/03
2012
   

Legnica w Muzeum Miedzi

Powtarzamy i uzupełniamy wiedzę o historii naszego miasta i bitwy pod Legnicą. Tym razem na lekcji historycznej w Muzeum Miedzi. Pani Ania oprowadziła nas dzisiaj po stałej wystawie, opowiadającej o naszym mieście od początków istnienia. Bardzo ładnie jest to zilustrowane na przekrojowym obrazie, który informuje nas jak w kolejnych stuleciach wyglądały warstwy archeologiczne. Prosto mówiąc widać kiedy Legniczanie zaczęli używać glinianych naczyń, kiedy zaczęli budować z cegły i kiedy były pożary. Oglądaliśmy wykopaliska archeologiczne, zdjęcia pięknej przedwojennej i zniszczonej powojennej Legnicy. Poznaliśmy pojęcie - zagrożenia i dowiedzieliśmy się jakie były dla naszego miasta. Chłopakom oczywiście najbardziej podobała się broń. No cóż - męska natura. Potem obejrzeliśmy jeszcze Akademię Rycerską, bramę Chojnowską i fontannę z Syrenką, która stoi na miejscu dawnego targu rybnego.

galeria zdjęć