07/10
2019
   

Kociaki w Bibliotece

Obejrzeliśmy fajną wersję Czerwonego Kapturka, bawiliśmy się w opowieść ruchową "Idzie Kapturek przez las", zastanawialiśmy się co jest w koszyczku, rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące innych bajek i kolorowaliśmy obrazki. A to wszystko działo się w Bibliotece Publicznej.

galeria zdjęć

04/10
2019
   

Urodziny Agatki

Mało zdjęć, bo aparaty fotograficzne wyjechały na wycieczkę, ale to nie znaczy, że nie świętowaliśmy urodzin Agatki. Było dużo radości i dobrej energii. Wszystkiego najlepszego i 100 lat Agatko!

galeria zdjęć

04/10
2019
   

Wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej 1

Sudecka Zagroda Edukacyjna to miejsce pełne wiedzy, nauki, eksperymentów i możliwości. Dowiedzieliśmy się dużo o Ziemi, jej budowie, wulkanach, gejzerach, trzęsieniach, skałach, minerałach, wodzie... Mieliśmy możliwość dotykać, przelewać, mieszać oraz obserwować różne substancje i różne reakcje. To niesamowite miejsce.

galeria zdjęć

04/10
2019
   

Wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej 2

Obserwujemy, dotykamy, wąchamy, przelewamy i mieszamy, przeżywamy - jednym słowem doświadczamy. To najlepszy sposób uczenia się. Polecamy wszystkim to piękne miejsce.

galeria zdjęć

03/10
2019
   

Uwaga!!! Wycieczka

Bez względu na pogodę jedziemy jutro na wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Jeśli będzie padało - będziemy w budynku. Jeśli nie będzie to wyjdziemy na powietrze. Naszym celem są zajęcia edukacyjne związane z Ziemią i eksperymenty w laboratorium, tzw. "Cztery żywioły". Plecaki nie będą potrzebne. Proszę też dać dzieciom adidasy, nie gumowce. Wyjeżdżamy o godz. 9.00. Powrót planujemy między 15-tą a 16-tą.

03/10
2019
   

Poczytaj mi mamo

Mama Agatki odwiedziła dzisiaj grupę - Słoneczka. Radość, zaciekawienie, uważność, tytuł bajki i szczęście - wszystko to widać na zdjęciach.

galeria zdjęć

01/10
2019
   

Tenis z Panem Darkiem

Od kilkunastu lat do naszego przedszkola - kiedyś do "Bajki" a teraz do "Mojej  Bajki" - przychodzi Pan Darek i prowadzi z najstarszymi dziećmi zajęcia tenisowe. Jest to takie wprowadzenie i zabawy ogólnorozwojowe. Zrobiliśmy sobie parę zdjęć - zobaczcie :)

galeria zdjęć

30/09
2019
   

Dzień chłopaka

Raz w roku, 30 września świętujemy Dzień chłopaka. Dziewczynki ściskają swoich chłopców i zawsze mają dla Nich jakąś niespodziankę. Myślę, że chłopcy są zadowoleni. Nasze Kociaki nawet zaśpiewały 100 lat!

galeria zdjęć

30/09
2019
   

Kociaki w Ekobibliotece

Pierwsze zajęcia Starszaków dotyczyły wody. Kto i dlaczego potrzebuje wody? Jak należy o nią dbać? Jak wygląda rozkład wody na Ziemi i co to jest obieg wody w przyrodzie? Opisywaliśmy właściwości fizyczne wody, oglądaliśmy film o tym jak możemy ją oszczędzać i bawiliśmy się w kropelki. To było bardzo ciekawe spotkanie.

galeria zdjęć

27/09
2019
   

Kotki w Ekobibliotece

Niektórzy byli dzisiaj w Ekobibliotece pierwszy raz. Dlatego Pani Jola opowiedziała nam o tym miejscu. Opowiedziała o ekologii i o tym czym się zajmuje. Dostaliśmy różne zadania do wykonania i problemy do rozstrzygnięcia. Oglądaliśmy film, książki przyrodnicze i kolorowaliśmy kontury Ziemi. Bardzo spodobała nam się Ekobiblioteka.

galeria zdjęć