09/07
2019
   

Czar złotej rybki

We wtorek odwiedził nas Teatrzyk Akuku ze swoimi kukiełkami i przedstawieniem "Czar złotej rybki". O czym? Oto fabuła głosem Starszaków: "To była bajka, że rybak złowił złotą rybkę i poprosił ją, żeby spełniła mu życzenie takie, żeby miał dwóch synów. Potem byli już bracia w domu, a potem jeden z bratów znów złowił złotą rybkę i zażyczył sobie, żeby on miał pieska i jego brat. I... ten... pieski nazywały się Szczekacz i Wąchacz. I raz jeden z bratów wyruszył na wyprawę i po drodze spotkał karczmę, w której był zły pan, który uwielbiał kłamać."

Nie chcemy zdradzać zakończenia tej pasjonującej historii, ale zdradzimy, co najbardziej podobało się widowni:

"Jak się przedstawiali wszyscy aktorowie" - Ignacy.

"Podobało mi się to, że brat powiedział do Baba Jagi, że poprosi złotą rybkę, że ona będzie kapustą!" - Wojtek.

galeria zdjęć

05/07
2019
   

Bębny

Dzisiejszą atrakcją były warsztaty z bębnami. Kaczuszki pierwszy raz bawiły się z Panem Rafałem i poznawały te niezwykłe instrumenty. A reszta dzieci bawiła się w nowe zabawy, grała i oglądała nowe bębny wiszące. Te zajęcia są dla nas rewelacyjne. I chociaż bardzo hałasowaliśmy, to nikt nie przyszedł do nas ze skargą.

galeria zdjęć

05/07
2019
   

Motylki

Po zabawie z bębnami, wróciliśmy do zabaw w naszych salach. A Pani Natalia zrobiła z nami pięknego motyla. Jeszcze będziemy nad nim pracować w poniedziałek. Chyba, że Pani Natalia wymyśli nam znowu coś innego - ciekawego.

galeria zdjęć

04/07
2019
   

Poziomkowa łąka 1

Piknik na Poziomkowej łące na początku wakacji stał się taką naszą małą tradycją. Dzisiaj dopisała nam pogoda, bo nie było upału. Niestety poziomek nie było, tylko usychające listki :( Ale było bardzo przyjemnie. Dużo przestrzeni, dużo ruchu i zabawy. Podglądaliśmy biedronki, koniki polne, motylki - nawet widzieliśmy pazia królowej. Wdychaliśmy zapachy ziół i zachwycaliśmy się łąkowymi kwiatami. Niestety z roku na rok jest ich coraz mniej, a nasza łąka zamienia się powoli w step. Niektórzy z nas wybrali się nad rzekę, gdzie rzucaliśmy kamienie do wody. Mieliśmy dużo swobody - jak w leśnym przedszkolu.

 

galeria zdjęć

04/07
2019
   

Poziomkowa łąka 2

I jeszcze kilka zdjęć z drugiego aparatu. Ćwiczymy rzuty kamieniami do wody.

galeria zdjęć

03/07
2019
   

Sensoplastyka

Dzisiaj było bajecznie! Pani Jowita przygotowała zajęcia na dworze i były to zabawy z wodą. Nalewaliśmy, przelewaliśmy i było bardzo mokro.

galeria zdjęć

03/07
2019
   

Wakacyjne tańce

Staramy się ciekawie i wesoło spędzić wakacje w przedszkolu. Dzięki Pani Magdzie możemy sobie pobrykać przy muzyce. A lubimy to bardzo.

galeria zdjęć

03/07
2019
   

Urodziny Wiktorii

Po tych wszystkich atrakcjach mieliśmy jeszcze jedną - urodziny Wiktorii. Było śpiewanie Sto lat! Było dużo dobrych życzeń i było słodkie świętowanie. Wszystkiego najlepszego Wiktorio!

galeria zdjęć

02/07
2019
   

Urodziny Hani

Świętujemy urodziny naszych milusińskich, bo to ważne wydarzenie. Dzisiaj szczególnie ważna była dla nas Hania. Miło jest przytulać Hanię i życzyć Jej wszystkiego najlepszego. I dlatego wyściskaliśmy Hanię z całej siły!

galeria zdjęć

01/07
2019
   

Nasze plany na lipiec

3.07 – Sensoplastyka gr. I – 9:00
4.07 – Piknik na poziomkowej łące – 9:00
5.07 – Zajęcia muzyczne – Bębny – 9:00
9.07 – Teatr Akuku – „Czar złotej rybki” – 10:30
18.07 – Teatr Krak Art. „Zaczarowany młynek” – 12:30

Plany mogą ulec zmianie.