28/01
2020
   

Zima w Ekobibliotece - Kociaki

Jeszcze parę lat temu w Legnicy była prawdziwa zima - lepiliśmy bałwanki, zjeżdżaliśmy na sankach z górki... Teraz znamy to tylko z filmów, książek i opowieści. Być może przyzwyczajenia zwierząt i roślin też już się na dobre zmieniły? Kiedyś łabędzie odlatywały do cieplejszych krajów, a teraz nie. Na polu przed Prochowicami przesiaduje całe ich stado. Przed przedszkolem wyrosły żonkile. W grudniu widzieliśmy kwitnące pierwiosnki! Co się dzieje z tą pogodą?

galeria zdjęć

28/01
2020
   

"Poczytaj mi mamo" - Słoneczka

Świnka Pepa, Kicia Kocia i Psi Patrol to bajeczki, które dzisiaj przeczytała Słoneczkom Mama Julci. Dużo tego było. Ale czyż można się ograniczać w czytaniu?

galeria zdjęć

28/01
2020
   

Dom Pani Muzyki - Kotki

Było muzycznie, zimowo, zabawnie i bardzo wesoło. Dobrze, że chociaż pobawić się możemy w zimę i śnieg. I do tego przy zimowej muzyce Vivaldiego! Dziękujemy Pani Muzyko :)

galeria zdjęć

27/01
2020
   

Dinozaury w Ekobibliotece - Kotki

Jednym z ulubionych przez dzieci tematów rozmów są dinozaury. Dzisiaj mieliśmy temu poświęconą całą lekcję. Świetne zajęcia!

galeria zdjęć

24/01
2020
   

Bal karnawałowy 2020 część 1

Wielki bal karnawałowy za nami. Imponujące były stroje dzieci - zwłaszcza księżniczek - chociaż czasem przeszkadzały w tańcu i chodzeniu po schodach. Taką suknię trzeba nauczyć się nosić. Świetnie bawiliśmy się przy muzyce i wielu ciekawych zabawach. Czas tak szybko minął, że z utęsknieniem będziemy czekali na kolejną zabawę. A oponki zrobione przez nasze Panie kucharki były rewelacyjne!

galeria zdjęć

24/01
2020
   

Bal karnawałowy 2020 część 2

Nasza zabawa karnawałowa była bardzo udana. Patrząc na zdjęcia utwierdzam się w tym przekonaniu.

galeria zdjęć

23/01
2020
   

Kociaki w Bibliotece Muzycznej

Wreszcie doczekaliśmy się wizyty w Bibliotece Muzycznej. Pani Viola opowiedziała nam o polskim kompozytorze, który nazywał się Stanisław Moniuszko i tworzył pieśni, operetki i opery. Był też dyrygentem i nauczycielem. Najbardziej znana Jego opera to Straszny Dwór - któż nie zna słynnej Arii z kurantem? Do jednej z arii graliśmy akompaniament.

galeria zdjęć

23/01
2020
   

Urodziny Adasia

Dzisiaj Kotki świętowały urodziny Adasia. Było dużo różnych życzeń, ale najbardziej podobały mi się życzenia od Julci - te zielone i czerwone dinozaury, z takimi dziurkami i takimś czymś... ;) Wszystkiego najlepszego Adasiu!

galeria zdjęć

20/01
2020
   

Sensoplastyka? Czy pierogarnia?

Pani Jowita przyszła dzisiaj do Średniaków. Była ścieżka sensoryczna - dobra rzecz dla stóp. A potem robiliśmy pierogi! Patrzcie i podziwiajcie!

galeria zdjęć

17/01
2020
   

Urodziny Misia

Misiu miał dzisiaj bardzo radony dzień. Świętował swoje urodziny. A my razem z Nim. Wszystkiego najlepszego Misiu! I żeby uśmiech nie znikał z Twojej twarzy.

galeria zdjęć