26/09
2019
   

W Domu Pani Muzyki - Park nauki

W Domu Pani Muzyki dzisiaj było inaczej niż do tej pory. Naszym głównym zajęciem były różne eksperymenty. Dzięki nim wiemy, że są substancje cięższe i lżejsze, mają różną konsystencję i że ciała działają na siebie z różną siłą. Niektóre substancje toną w cieczy, inne utrzymują się na powierzchni. To taki praktyczny wstęp do fizyki. Musimy koniecznie pobawić się tak w przedszkolu.

galeria zdjęć

26/09
2019
   

Urodziny Ali

Po emocjach naukowych i spacerze w parku świętowaliśmy urodziny Ali. Duuuużo zdrowia Ci życzymy Alu.

galeria zdjęć

25/09
2019
   

Kotki i sałatki

Dzisiejszy dzień był nie tylko fajny, ale do tego smaczny. Zrobiliśmy SAMI sałatkę owocową. Tak nam smakowała, że nie zostało nic, oprócz pustej miski. Dobrze, że Pani Basia podzieliła się z Panem Krzysiem. Bo jak zobaczył takie pychotki, to aż Mu się oczy "zaświeciły". A wiadomo, że sportowcy muszą jeść dużo witamin. Nic nam tak nie smakuje, jak to co sami sobie zrobimy.

galeria zdjęć

25/09
2019
   

Kowbojska przygoda

Kociaki zaproszono do MCK - u na kowbojskie zabawy. Było dużo nowej wiedzy na temat życia na prerii. Poznaliśmy nowe zwierzęta i wiemy dlaczego nazwano szopa praczem. Były zagadki, zadania i kowbojskie tańce. Szukaliśmy złota i "robiliśmy" wiatr. To były super zajęcia! Dziękujemy za zaproszenie.

galeria zdjęć

23/09
2019
   

Dogoterapia z Prymusem

Nasze pierwsze spotkanie z Prymusem było jesienne. Bo dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy jesienne skarby, karmiliśmy Prymusa i kto chciał mógł go pogłaskać, bawiliśmy się ruchowo naśladując jego zachowania.

galeria zdjęć

19/09
2019
   

Wycieczka do Czapli 1

Bardzo udał się nam dzisiejszy wyjazd. Trochę wędrowaliśmy po polach i lasach, odwiedziliśmy kamieniołomy piaskowca z uroczym szmaragdowym stawem, malowaliśmy kamienie, zrobiliśmy podpłomyki... Było tyle atrakcji, że chyba jeszcze kiedyś tam wrócimy.

galeria zdjęć

19/09
2019
   

Wycieczka do Czapli 2

Mieliśmy ze sobą drugi aparat, więc zdjęć jest mnóstwo. Widać na nich jak znaleźliśmy list od Kosmatka i skarb, jak podziwialiśmy piaskowce z odciskami muszli, jak bawiliśmy się z maskotkami Wioski Piasku i Kamienia oraz wykorzystując tamtejszy plac zabaw. Oglądaliśmy też jak "rośnie" kasza gryczana i podziwialiśmy kozaczki czerwone. 

galeria zdjęć

18/09
2019
   

Urodziny Bruna

Świętowaliśmy dzisiaj urodziny Bruna. Było słodko od babeczek i słodko od życzeń. Wszystkiego najlepszego Bruno!

galeria zdjęć

17/09
2019
   

Wycieczka!

Pogoda dzisiaj jest świetna. I oby taka była we czwartek 19 września, bo mamy zaplanowaną wycieczkę do Wioski Piasku i Kamienia Czaple. Wyjazd o godz. 9.00. Powrót około 16-tej. Proszę ubrać dzieci "na cebulkę" i dać kurtkę oraz buty kryte (adidasy lub górskie). Plecaki nie będą potrzebne, bo nie będziemy nosić suchego prowiantu. W planach jest również ognisko i pieczenie kiełbasek.

17/09
2019
   

Kociaki w Bibliotece

Nasze dzisiejsze spotkanie było związane z Andersenem. Była Calineczka, krzyżówka, zagadki i kolorowanki. Fajnie rozpoczęty kolejny rok współpracy z Biblioteką Publiczną.

galeria zdjęć