14/11
2019
   

Patriotycznie w Bibliotece

Kociaki miały lekcję patriotyzmu, ale bez mentorstwa i wierszy, które nie są dla nich zrozumiałe. Pani Hania pokazała teatrzyk japoński kamishibai o tym jak powstała Polska i przeczytała książeczkę, którą napisano na kanwie wiersza Władysława Bełzy. Dzieci wyklejały wielką mapę Polski i kolorowały obrazki.

galeria zdjęć

13/11
2019
   

Warsztaty dla rodziców

Drodzy Rodzice.

Serdecznie zapraszam Was na warsztaty z NVC, z Panią Justyną Owsińską. Termin warsztatów - 13 grudnia br. Zaczynamy o godz. 16.00. Nasze spotkanie zaplanowaliśmy na 4 godziny. Chętnych proszę o zgłaszanie się do Basi Mazurkiewicz.

13/11
2019
   

Malarze

Marta jest niesamowita!!! Kociaki bawiły się w malarzy, artystów nie pokojowych. No i potrzebne były sztalugi. Ale nie mamy 25-ciu sztalug. Więc co wymyśliła Marta? Odwróciła krzesełko do góry nogami i sztaluga gotowa. To jest kreatywne myślenie. A dzieci były zachwycone.

galeria zdjęć

12/11
2019
   

Robotyka - Słoneczka

Dzisiaj pierwszy raz przyjechała do nas Pani Daria na zajęcia z robotyki. W najmłodszej grupie dzieci bawiły się klockami Duplo ale jednocześnie rozmawiały o emocjach. Pani Daria była zachwycona uważnością naszych Słoneczek. Po zajęciach Ola zaprezentowała swoją magicznie świecącą różdżkę ;)

galeria zdjęć

12/11
2019
   

Robotyka - Kotki

Po Słoneczkach Pani Daria poszła do Kotków. Dzieci miały za zadanie skonstruować dwie kaczki z klocków Lego, według instrukcji w laptopie. Po wykonaniu zadania kaczki kręciły się wokół własnej osi. Można było również zaplanować i włączyć głos oraz zmianę kierunku kręcenia. Bardzo to wszystko skomplikowane, ale nie dla dzieci.

galeria zdjęć

12/11
2019
   

Robotyka - Kociaki

Starszaki miały robotykę na końcu. Świetnie sobie dały radę z zadaniem Pani Darii. Klocki Lego znamy wszyscy. Ale różne są poziomy trudności przy konstruowaniu. Podziwiam wszystkie nasze przedszkolaki.

galeria zdjęć

08/11
2019
   

Sensoplastyka - Kotki

Kotki o dzisiejszej sensoplastyce: fajnie się bawiliśmy; wszystko mi się podobało i było fajnie; zbieraliśmy gąbeczki i posprzątaliśmy; po rurach fajnie zjeżdżały gąbki; a najfajniej zjeżdżały muszle i makaron; dużo było ryżu; dobrze się bawiliśmy i fajne były te rury z kropkami i super było na sensoplastyce!

galeria zdjęć

08/11
2019
   

"W krainie Uciekołków"

Dzisiejszy teatrzyk, relacja Adasia: Jeden się nauczył mówić, a drugi powiedział i zawołał mamę a mama zrozumiała, że on już dobrze mówił. Relacja Błażeja: Czarownica zrobiła tak, że wyczarowała kwiat uciekający i wtedy siostra straciła głos. Potem czarownica ją zabrała do swojego zamku i zmusiła ją żeby jej służyła. I potem zaczęli szukać siostry a potem przyszedł pochorowany król, który miał katar. I potem ta czarownica podeptała zioła (nienawidzę czarownicy), potem mama przyszła po zioła a potem były podeptane i król nie miał co zjeść i miał nadal katar.... bajka mi się podobała.

 

galeria zdjęć

07/11
2019
   

Park nauki - Kociaki

Dzisiaj byliśmy konstruktorami - projektowaliśmy własne pomysły z makaronu i słodkich pianek. Po wykonaniu zadania, część konstrukcji została spałaszowana :) Druga część naszych zajęć to był eksperyment z balonem i dwutlenkiem węgla.

galeria zdjęć

07/11
2019
   

Park nauki - Kotki

Kotki miały ten sam zestaw doświadczeń co starsi koledzy. Eksperymenty, wiedza, konstruowanie, wymyślanie - jednym słowem nauka przez zabawę. Świetne są te zajęcia w Domu Pani Muzyki. A po zajęciach czas na zabawę i spacer.

galeria zdjęć