Czaple – Wioska Piasku i Kamienia

Udało nam się wczoraj – nie padało i było ciepło. Nasz pobyt w Czaplach zaczęliśmy od podpłomyków. Gdy już były gotowe zjedliśmy je i poszliśmy w stronę kamieniołomów. W pierwszym zachwycił nas turkusowy staw a w drugim gigantyczna ściana „prezydentów” – tak ją nazywam. Wędrując przez piękne pola, z widokiem na Ostrzycę wróciliśmy do Czapli. A tam czekał na nas list od Kosmatka, który ukrył skarb i warsztaty – skalne ogródki. Potem jeszcze zjedliśmy kiełbaski z grilla i resztę czasu spędziliśmy na zabawach sportowych. To był cudowny dzień. Oby dzisiaj też tak było.