KAPSUŁA CZASU Z LEGNICKIEJ KATEDRY

„Podczas prac konserwatorskich prowadzonych przy wieży gotyckiej katedry św. Apostołów Piotra i Pawła odnaleziono kapsułę czasu. Na początku sierpnia komisyjnie dokonano jej otwarcia podczas którego z wnętrza miedzianej tuby wydobyto 4 dokumenty oraz 35 monet… Najstarszy pergaminowy dokument pochodzi z 18 lipca 1650 r.” Na tej wystawie były dzisiaj Nietoperze w Muzeum Miedzi. Podziwialiśmy stare monety i pergaminy oraz samą miedzianą kapsułę. Obejrzeliśmy również wystawę „PRZENIKANIE. Malarstwo Romy Pilitsidis”. Bardzo interesujące, ciekawe w formie i kolorze oraz uspokajające obrazy. Polecamy. A po oglądaniu był czas na kolorowanie konturów legnickiej katedry i spacer do parku. Zupełnie przypadkiem byliśmy świadkami próbnej ewakuacji Urzędu Miasta.

teatr

Teatr A-kuku

"Kasia i Tomek budzą tajemniczego elfa" to tytuł dzisiejszej bajki. Bajka jest zupełnie nowa i myślę, że dzieciom...