Wycieczka do Chwalimierza

We wtorek Wilki i Pandy jadą na wycieczkę. Wyjeżdżamy o godz. 9.00 powrót około godz. 16-tej. Proszę ubrać dzieci „na cebulkę”, buty kryte. Nie potrzebujemy plecaków. Ma być ładna pogoda, więc nie potrzebujemy ubrań na zmianę. Oto dokładny program naszego pobytu na „Polu Wyobraźni”:

Był sobie ziemniak: Ziemniaczana opowieść o pochodzeniu, budowie i uprawie ziemniaka, o jego różnych odmianach i nazwach. I to co najsmaczniejsze, czyli o pysznościach jakie możemy w łatwy sposób z ziemniaka zrobić.
Wykopki: No to hop po ziemniaki. Nie do sklepu, tylko na pole! Przyda nam się łopata i grabki, jednym słowem odkryjemy uroki wiejskiej pracy, przy której troszkę się ubrudzimy.
Ziemniaczanki: Ziemniaczana wieża, rzut ziemniakiem do kalosza to ulubione ziemniaczane konkurencje dzieci. A może do jesiennych zabaw zaprosimy również inne smakołyki z ogródka, kapustę i marchewkę?
Jesienne cudaki: Zajęcia artystyczne. Odrobina talentu, moc wyobraźni, garść znaków jesieni, no i troszkę magicznego kleju. Oto przepis na jesienne cudaczki!
Pieczony ziemniak: Po ciężkiej pracy czas na zasłużony odpoczynek. Siadamy razem przy ognisku i pieczemy te ziemniaczki, które z trudem, ale też z wielką radością wykopaliśmy z pola! Gorące ziemniaczki prosto z ogniska… pychotka 🙂 A do tego kiełbaski pieczone.

W Mini ZOO

W Mini ZOO

Piękny, ciepły, jesienny dzień zachęcał do wyjścia z przedszkola. Żabki i Wilki wybrały się do Mini ZOO. To bardzo...