Mieliśmy dzisiaj w niezwykłe spotkanie – z Legnicą. Nasze miasto i jego zabytki odsłoniły przed nami swoje tajemnice, a to wszystko za sprawą wspaniałej przewodniczki – Pani Małgosi. Na tympanonie w Katedrze jeden z króli zgubił koronę, z balkoniku Starego Ratusza przemawiał kiedyś burmistrz, płaskorzeźby na Nowym Ratuszu ukazują skarbnika i kronikarza, w Akademii Rycerskiej w dzisiejszej Sali Maneżowej była kiedyś ujeżdżalnia koni, jedna ze scen sgraffita na Domu pod Przepiórczym Koszem ukazuje świat na opak (zające polują na myśliwych)… dużo ciekawych informacji usłyszeliśmy. A po wędrówce historycznej poszliśmy do Pani Agnieszki, która przygotowała nam warsztaty plastyczne. Zrobiliśmy kartkę pocztową z widokiem Legnicy oraz znaczki. To był piękny dzień.
„Nowe przygody Plastusia”
Premiera naszego przedstawienia o nowych przygodach Plastusia za nami. Widziałam dużo stresu i tremy w dzieciach...









